ŠK Slovan Bratislava

Klub ŠK Slovan Bratislava vznikol 3. mája 1919 a za svoju bohatú históriu dosiahol mnohé domáce aj medzinárodné úspechy. Ako jediný futbalový klub vtedajšieho Česko – Slovenska získal v roku 1969 európsku trofej Pohár víťaza pohárov po finálovom víťazstve nad slávnou FC Barcelona.

V histórii klubu si belasý dres oblieklo mnoho generácii talentovaných futbalistov, ktorí sa zlatými písmenami zapísali do histórie slovenského, európskeho, ale aj svetového futbalu. Za zmienku stoja hráčske a trénerské osobnosti ako Tegelhoff, Šťastný, Pažický, Popluhár, Urban, Schrojf, Vengloš, bratia Čapkovičovci, Vencel, Masný, Švehlík, Pivarník, Ondruš, Galis, Tittel, Dubovský, Vittek a mnoho ďalších.

ŠK Slovan Bratislava sa pýši ziskom 21 titulov majstra republiky a 18 víťazstvami v domácich pohároch. Mnoho hráčov ŠK Slovanu významne prispelo aj k historickým úspechom národnej reprezentácie v zahraničí: Majstri Európy z roku 1976, držitelia strieborných medailí v roku 1960 vo Francúzsku a držitelia bronzových medailí z Talianska v roku 1980, strieborní medailisti Majstrovstiev sveta v Čile v roku 1962, olympijskí strieborní medailisti v roku 1964 v Japonsku.

Klub kladie veľký dôraz na prácu s mládežou a podporuje mladé talenty. Podmienky na prácu s mládežou sú v ŠK Slovan Bratislava na Slovensku dlhodobo najlepšie, klub disponuje desiatimi futbalovými ihriskami, ktoré spĺňajú parametre ligových súťaží.

Domovský stánok ŠK Slovan - legendárne Tehelné pole momentálne zažíva svoju obnovu.
Národný futbalový štadión, ktorý má vyrásť na Tehelnom poli bude pýchou hlavného mesta aj celého Slovenska. Štadión s kapacitou 22-25.000 návštevníkov bude postavený v súlade s vysokými štandardmi UEFA, s komplexne vybaveným zázemím na medzinárodnej úrovni a podľa plánu by mal byť slávnostne otvorený v roku 2016.

Tento unikátny projekt je predzvesťou novej éry futbalového Slovana, ktorá by mala nadväzovať na tradíciu a úspechy z minulosti s cieľom vybudovať silný futbalový klub stredoeurópskeho rozmeru a nositeľa úspešnej športovej a obchodnej značky.

ŠK Slovan Bratislava futbal, a.s.
Junácka 10
831 04 Bratislava
Slovenská republika

Oficiálne sídlo klubu
ŠK Slovan Bratislava futbal, a.s.
Viktora Tegelhoffa 4
831 04 Bratislava

Tel.: +421 2 44 63 63 63
Fax: +421 2 44 63 63 65
E-mail: info@skslovan.com

www.skslovan.com

PROFIL SPOLOČNOSTI

Grafobal Group, a.s. je akciová spoločnosť holdingového typu, založená v roku 1998 so sídlom v Bratislave. Skupina zastrešuje aktivity dcérskych spoločností podnikajúcich v oblasti polygrafie, vydavateľskej činnosti, distribúcie a predaji tlače, tabaku a doplnkového tovaru, energetike, developerstva, reklamnej a mediálnej činnosti, zdravotníctve, v športe a v iných oblastiach.

Viac o Grafobal Group a.s. »