SPN - Mladé letá

Vydavateľský dom Slovenské pedagogické nakladateľstvo – Mladé letá, s. r. o., vznikol spojením dvoch renomovaných vydavateľstiev.

Slovenské pedagogické nakladateľstvo od svojho vzniku v roku 1920 (vtedy ako pobočka Štátneho nakladateľstva v Prahe a pôvodne jediné vydavateľstvo učebníc na Slovensku) vydalo už milióny výtlačkov kníh pre všetky typy škôl vrátane slovníkov a ďalšej vzdelávacej literatúry.

Vydavateľstvo Mladé letá vzniklo v roku 1950 a celé desaťročia sa špecializovalo na detskú a mládežnícku literatúru. Na slovenský knižný trh prinieslo to najlepšie z oblasti pôvodnej slovenskej tvorby, stovky leporel, krásnych rozprávkových knižiek a prvých populárno-náučných kníh, ale i mnoho kvalitných prekladov zahraničnej detskej literatúry. Edícia Klub mladých čitateľov sprevádza generácie slovenských detí už od roku 1963.

V súčasnosti vydavateľstvo SPN – Mladé letá, s. r. o., ďalej rozširuje svoje vydavateľské portfólio o nové učebnice a vzdelávacie príručky určené pre všetky typy škôl, ďalšie vzdelávanie i samoukov, detskú literatúru – leporelá, rozprávky, diela významných slovenských autorov pre deti, dobrodružné knihy pre chlapcov, zaujímavé dievčenské edície, ale i preklady zahraničnej literatúry. Samostatnú oblasť tvoria výpravné publikácie vhodné na darovanie.

Certifikáty a ocenenia

Kvalitu práce spoločnosti Slovenské pedagogické nakladateľstvo – Mladé letá, s. r. o., potvrdzujú nielen pozitívne ohlasy čitateľov, ale aj ceny z rôznych súťaží:

  • Najkrajšia kniha roka
  • Slovník roka
  • Cena Mateja Bela
  • Knižné prémie Literárneho fondu za vedecký a odborný preklad

S nami nezostanete ani deň bez múdrej a krásnej knihy.

Slovenské pedagogické nakladateľstvo -
Mladé letá, s. r. o.

Sasinkova 5
811 08 Bratislava
Slovenská republika

Tel.: +421 2 50 227 225
Fax: +421 2 55571 894
E-mail: spn@spn.sk

Redakcia SPN

Tel.: +421 2 50 227 312
E-mail: redakcia@spn.sk

Redakcia Mladé letá

Tel.: +421 2 50 227 302
E-mail: redakcia@mlade-leta.sk

www.mladeleta.sk

PROFIL SPOLOČNOSTI

Grafobal Group, a.s. je akciová spoločnosť holdingového typu, založená v roku 1998 so sídlom v Bratislave. Skupina zastrešuje aktivity dcérskych spoločností podnikajúcich v oblasti polygrafie, vydavateľskej činnosti, distribúcie a predaji tlače, tabaku a doplnkového tovaru, energetike, developerstva, reklamnej a mediálnej činnosti, zdravotníctve, v športe a v iných oblastiach.

Viac o Grafobal Group a.s. »